LINKGLIDE

LINKGLIDE

LINKGLIDE

Tarih: 27.02.2023

SHIMANO DEORE XT VE DEORE SİSTEMLERİ ARTIRILMIŞ DAYANIKLILIK İÇİN LINKGLIDE TEKNOLOJİSİ SEÇENEĞİ İLE GELİYOR

HYPERGLIDE + aktarma organlarına alternatif olarak sunulan LINKGLIDE, daha uzun süreli performans için üretilmiştir. LINKGLIDE teknolojisi, DEORE XT 1x11 ve DEORE 1x10 hızlı aktarma organlarında mevcuttur.

E-bisiklet ve diğer dağ bisikleti stilleri büyümeye devam ettikçe, aktarma organlarında aşınma ve yıpranma da artıyor. SHIMANO, bu sorunu çözmek için, SHIMANO'nun ünlü olduğu kusursuz vites değiştirmeyi sunarken, artırılmış güç aktarma sistemi dayanıklılığı ile tasarlanmış ve mühendisliği yapılmış LINKGLIDE teknolojisini sunuyor.

 

 

LINKGLIDE teknolojisi ilk olarak DEORE XT (1x11 hız) ve DEORE (1x10 hız) seviyesinde tanıtılacak ve özellikle e-trekking bisikletleri ve e-MTB'ler için uygun olmasına rağmen çok çeşitli bisikletlerde ve farklı sürüş tarzlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. yüksek tork altında sürüldü.

Shimano testi, LINKGLIDE kasetlerinin çamurlu koşullarda HYPERGLIDE kasetlerinden üç kat daha dayanıklı olduğunu göstermektedir. Kasette üç kat daha az bozulma, daha az zincir atlama, daha az performans kaybı, onarım veya değiştirmeden önce daha fazla kilometre ve daha sorunsuz ve yüksek performanslı iki yönlü vites değiştirme anlamına gelir.

Yeni bileşenler arasında DEORE XT 1x11 ve DEORE 1x10 vitesli vites değiştiriciler, arka vites değiştiriciler, zincirler ve kasetler bulunur. Bileşenlerin her biri, farklı dişli aralıkları nedeniyle çapraz uyumlu olmayan normal DEORE XT ve DEORE bileşenlerinden ayırmak için bir LINKGLIDE logosuna sahip olacaktır.